HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Gelenekseli modernleştirerek günümüze aktarmayı vizyon edinen Erdem İnşaat’in temelleri 1976 yılında Cemal Erdem tarafından atılmıştır. İç Mimar Kürşat Ramazan Erdem tarafından ise inşaat ve mimarinin omurgaları üzerinde 2003 yılında yoluna daha geniş bir açı ile devam etmeye başlamıştır.

Büyük ölçekli tasarım, projelendirme ve uygulama hizmetlerini bir bütünlük içinde çözümleyen Erdem İnşaat & Mimarlık , kuruluşundan bu yana yaratıcı, araştırma odaklı ve çağın ihtiyaçlarını karşılayacak uygulama deneyimleri üzerinde çalışıyor.

 

ÇÖZÜM ORTAĞIMIZ

İŞ BANKASI ile ilgili görsel sonucu

GÜVENLİ VE MODERN YAŞAM ŞİMDİ ÇOK YAKIN...

Türkiye, neredeyse tamamı faylar hatları üzerinde yer alan bir deprem ülkesi. Bu topraklar, yüzyıllar boyunca birçok yıkıcı depremin de anavatanı oldu. Son olarak da bütün ülkeyi yasa boğan büyük sarsıntıları ile acı bir hatıra olarak 17 Ağustos 1999 günü hafızalara kazındı.

Bütün Marmara bölgesinde şiddetli hissedilen bu büyük depremde binlerce insanımız hayatını kaybetti binlerce insan ise yuvalarından oldular. 2011 yılında yaşadığımız Van depreminde de aradan çok zaman geçmesine rağmen yaşanan büyük yıkım gerçeği yine değişmedi. Yine ülke olarak büyük bir acı ile derinden sarsıldık.

Aslında bu doğal afetlerin büyük yıkımlarla sonuçlanmasının en büyük sebebi binalarımızı deprem gerçeğini gözeterek yapmamış olmamızdı. Deprem kuşağında yaşayan bir ülke olarak depreme dayanıksız binalar ölümlerin en büyük sebebi oldu.

Deprem ihtimali ise hala karşımızda duran büyük bir gerçek. Binalarımız bu deprem gerçeği dikkate alınarak yenilenirse depremin sarsıntılarını en az hasarla atlatmak mümkün. Bilimsel uygulamalarla güvenli bir şekilde inşa edilen binalarla depremden korkmaktan daha fazlasını yapabiliriz.